.

❗    TAAAAAK JEEEEST    ❗
.
SWAREK HALOWYM MISTRZEM POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Juniorzy Swarka po raz drugi z rzędu wywalczyli złoty medal Halowych Mistrzostw Polski. W turnieju finałowym pokonali wszystkich rywali.

27.02.2021 w Gąsawie odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych (kategoria do lat 16). Drużyna Swarka przystępowała do zawodów w roli faworyta. W pierwszym meczu  pokonali zespół AZS AWF Poznań 6:0, w drugim LKS Jedynka Miasteczko Śląskie 5:1. W obu spotkaniach drużyna szybko potrafiła wywalczyć przewagę i mogła sobie pozwolić na „oszczędzanie sił” na mecz finałowy.

Decydujący mecz przeciwko Gospodarzom stał na bardzo dobrym poziomie. Oba zespoły grały szybko i walecznie. Po pierwszej połowie na tablicy wyników był remis 1:1. Trzecia kwarta była popisem znakomitej gry naszych juniorów młodszych, którzy strzelili w niej 3 gole. W czwartej kwarcie gąsawianie próbowali odwrócić losy meczu, atakowali, ale nie zdołali sforsować dobrze grającej defensywy Swarka.

Skład drużyny Swarka: Maksymilian Pawlak, Jan Solnica, Maciej Rymer, Filip Adrian, Emil Witczak, Emil Bucher, Michał Prętki, Wiktor Drozda, Paweł Lewandowski, Franciszek Juszczak, Maksymilian Narożny, Jakub Prętki, Antoni Zawadka. Trenerzy: Krzysztof Witczak i Mateusz Mazany. Kierownik: Maciej Bucher