29 maja 2020

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

SWAREK WICEMISTRZEM POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH !!!

 

Drużyna juniorek młodszych Swarka Swarzędz zdobyła tytuł Halowego Wicemistrza Polski! W meczu finałowym uległa zespołowi LKS Gąsawa 1:4.

23.02.2019 odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Zespół dziewcząt Swarka w tym sezonie prezentował się bardzo dobrze i przystępując do turnieju finałowego miał zapewnione miejsce na podium. Ostatni turniej nie należał jednak do łatwych, bo swarzędzanki miały zmierzyć się z trzema najsilniejszymi rywalkami.

Pierwszy mecz z zespołem Hokej Start Brzeziny to „hokejowe szachy”, w której obie drużyny czując do siebie duży respekt toczyły bardzo wyrównaną grę. Szczęście uśmiechnęło się do drużyny Swarka, która po skutecznej akcji wykończonej przez Marię Drozdę, wygrała mecz 1:0.

Drugie spotkanie to wygrana z najlepszą drużyną z województwa dolnośląskiego, zespołem UKS Orient Łozina. Mecz od początku do końca toczył się pod dyktando zawodniczek Swarka, które wygrały go 4:0.

Mecz finałowy zgromadził w hali w Gąsawie komplet publiczności, wśród której znalazła się kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców ze Swarzędza. W finale zagrały bowiem dwie drużyny, które przez cały sezon ligowy nie zaznały goryczy porażki oraz miały jednakową liczbę punktów. Mecz niestety dla swarzędzanek zaczął się fatalnie, bo już w pierwszej minucie straciły przypadkową bramkę samobójczą. To wydarzenie podcięło im skrzydła i sprawiło, że musiały porzucić wszelkie założenia przedmeczowe. Na 5 minut przed końcem meczu, przy wyniku 1:2, swarzędzanki zmuszone były do coraz bardziej desperackich ataków. Niestety rozluźnienie szyków obronnych i wycofanie bramkarza wykorzystały rywalki, które w końcówce strzeliły jeszcze 2 gole.

Po końcowej syrenie cały zespół Swarka zalał się łzami. Było bardzo blisko. Miejscowi kibice docenili wysiłki swarzędzanek skandując podczas dekoracji gromko „Swarek, Swarek”. Warto wspomnieć, że królową strzelców Halowych Mistrzostw Polski została swarzędzanka Marta Czujewicz, która w mistrzostwach zdobyła aż 19 goli. Druga w tej klasyfikacji była również zawodniczka Swarka: Maria Drozda z 15 trafieniami

 

Skład zespołu Swarka: Wiktoria Noculak, Julia Szynka, Julia Bittner, Dagmara Czerniak, Marta Czujewicz, Monika Palacz, Maria Drozda, Anastazja Nowak, Karolina Rozkres, Marlena Mostowska, Matylda Zalewska, Zuzanna Schmidt

Trener: Oriana Bratkowska