29 maja 2020

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

SWAREK BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH !!

Juniorzy młodsi Swarka Swarzędz wywalczyli brązowe medale podczas Halowych Mistrzostw Polski w sezonie 2018/2019! Jest to ogromny sukces drużyny, której połowa składu gra jeszcze w niższej kategorii wiekowej.

W dniach 02-03.03.2019 w Gąsawie odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych. W wyniku regionalnych eliminacji zakwalifikowało się do niego 6 najlepszych drużyn, wśród nich Swarek Swarzędz. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu Swarek zmierzył się ze swoim lokalnym rywalem, faworyzowanym zespołem AZS Politechniki Poznańskiej. Swarzędzanie rozpoczęli rewelacyjnie, bo już w pierwszej minucie objęli prowadzenie po strzale kapitana Michała Mrugalskiego. Grali bardzo dobrze i 3 minuty przed końcem wynik był remisowy. Przez ostatnie 3 minuty stracili dwie bramki i przegrali cały mecz 1:3.

Drugi mecz to wysoka wygrana swarzędzan z Pomorzaninem Toruń. Do przerwy było nerwowo, bo Swarek prowadził skromnie, tylko 3:2. Druga część meczu to dużo lepsza gra i ostateczne zwycięstwo 7:2.

W trzecim spotkaniu swarzędzanie pokonali miejscowy zespół UKS Tarpany Gąsawa 3:1.  Typowy mecz walki, w którym Swarek od początku do końca utrzymywał bezpieczną przewagę wypracowaną na początku pierwszej połowy.

W kolejnym, decydującym  o zdobyciu medalu spotkaniu Swarek zagrał z LKS Rogowo. Mecz był bardzo zacięty i rozstrzygnął się w ostatnich 5 minutach. Przy stanie 1:1 swarzędzanie wykorzystali dwie bardzo dobre akcje i wygrali 3:1.

Ostatni mecz to walka ze zdobywcą złotego medalu, drużyną LKS Gąsawa. Pomimo ambitnej postawy swarzędzanie przegrali 2:6. Rywal zdecydowanie górował wiekiem, warunkami fizycznymi oraz umiejętnościami. Bezwzględnie wykorzystał błędy w obronie Swarka.

Zdobycie brązowego medalu jest dużym sukcesem zespołu, którego większość składu to zawodnicy występujący w niższej kategorii wiekowej. Już dzisiaj eksperci widzą w tym zespole faworyta przyszłorocznych mistrzostw…

 

Skład Swarka: Maksymilian Pawlak, Michał Mrugalski, Jan Solnica, Filip Adrian, Jan Sosnowski, Maciej Rymer, Emil Witczak, Mikołaj Wojciechowski, Michał Prętki, Emil Bucher, Jakub Mikołajczak, Michał Hołówko

Trener: Krzysztof Witczak