Mistrzostwa Młodzików WZHT – 3 turniej

MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW – 3 turniej

W dniu 14.10.2017 na stadionie WKS Grunwald w Poznaniu odbył się trzeci turniej Mistrzostw Wielkopolski Młodzików i Młodziczek. Drużyna młodzików Swarka, która do tej pory bardzo wysoko wygrywała wszystkie mecze, znacznie „obniżyła loty”. Przytrafiły jej się dwie nieoczekiwane wpadki: remis z Wartą Poznań 1:1 oraz remis z AZS AWF Poznań 1:1. Swarzędzanie mieli co prawda optyczną przewagę w obu meczach, ale nie udawało się im udokumentować jej bramkami. Pozostałe mecze zgodnie z planem: wygrane z WKS Grunwald Poznań 4:1, z AZS Politechniką Poznańską 4:0 i MKS Środą Wielkopolska 9:0. Na zakończenie rundy jesiennej Swarek jest liderem rozgrywek, wyprzedzając drugą drużynę AZS Politechniki Poznańskiej aż o 16 pkt. Rywale mają już tylko matematyczne szanse na nawiązanie walki o tytuł mistrzowski.

Zespół młodziczek wygrał trzy spotkania: z AZS Politechniką Poznańską 1:0, z AZS AWF Poznań 3:0 oraz ze Stellą Gniezno 7:0. Bardzo dobrze spisały się młode zawodniczki wprowadzane do drużyny, grające na co dzień w niższej kategorii wiekowej. Widać już dzisiaj, że Swarek nie musi się obawiać o wyniki w kolejnych sezonach.

Drużyna dziewcząt pomimo bardzo dobrych wyników nie będzie klasyfikowana w rozgrywkach. Sztab trenerski Swarka zdecydował się ze względów szkoleniowych na wprowadzenie do gry zawodniczek nieuprawnionych do gry – za młodych oraz będących rezerwowymi w rozgrywkach juniorek młodszych. Uznaliśmy bowiem, że dla jednych i drugich te rozgrywki są doskonałą okazją do rozwoju, a wynik jest sprawą drugorzędną.

Dodaj komentarz