19 kwietnia 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Halowe Mistrzostwa Młodzików – II turniej

Dwie porażki poniosła drużyna młodzików Swarka Swarzędz w kolejnej rundzie Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Swarzędzanie mimo znakomitej gry ulegli dwóm najsilniejszym zespołom rozgrywek: Startowi Gniezno 1:3 oraz Warcie Poznań 0:1.
W sobotę 18.02.2017 w Środzie Wielkopolskiej odbyła się II runda Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików. Wystąpiły w niej dwa zespoły Swarka – chłopcy oraz „gościnnie” dziewczyny.
Zespół chłopców w pierwszym meczu zmierzył się ze zdecydowanym liderem rozgrywek i głównym faworytem do zwycięstwa – Startem Gniezno, który wygrał wysoko wszystkie dotychczasowe mecze. Zawodnicy Swarka od pierwszej minuty wyszli na boisko zmotywowani i postawili rywalom bardzo trudne warunki. Mecz był wyrównany, oba zespoły stwarzały dogodne sytuacje. Wygrał Start 3:1, będąc skuteczniejszym w decydujących momentach. Drugie spotkanie to niezwykle zacięty pojedynek z Wartą Poznań, która wzmocniona zawodnikami na co dzień grającymi w wyższej kategorii wiekowej wydawała się być poza zasięgiem. Swarek pokazał ogromną determinację oraz wolę walki nie ustępując rywalowi „na krok”. Przegrał 0:1, tracąc bramkę po błędzie w ustawieniu w czasie zmian zawodników. W czasie ostatnich minut meczu Swarzędzanie wycofali bramkarza i z pełną determinacją usiłowali strzelić bramkę. Mimo wypracowanych okazji, nie udało się.
Drużyna dziewcząt, występująca w rozgrywkach „gościnnie” w miejsce wycofanej Stelli Gniezno odniosła swoje pierwsze zwycięstwo. Pewnie wygrała z zespołem SP85 Poznań 3:0. Wszystkie bramki strzeliła napastniczka Oliwia Zalewska. Drugie spotkanie dziewcząt to porażka 0:5 z bardzo trudnym rywalem – AZS Politechniką Poznańską. Niestety pomimo ambitnej postawy dziewczęta nie były w stanie przeciwstawić się skutecznie grającym rywalom.