24 kwietnia 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

2017.01.28 Halowe Mistrzostwa Młodzików – I turniej

Od porażki 1:2 rozpoczęli swój udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików hokeiści Swarka Swarzędz. Drużyna, która po serii świetnych startów, z wielkimi apetytami przystępowała do rozgrywek uległa w pierwszym meczu Polonii Środa Wielkopolska.
28.01.2017 w Gnieźnie odbyły się pierwsze mecze Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodzików – chłopców z rocznika 2003. Bierze w nich oczywiście udział drużyna młodzików Swarka Swarzędz, składająca się z graczy o 1-2 lata młodszych od kategorii wiekowej. Ze względu na nieoczekiwane wycofanie się z rozgrywek zespołu Stelli Gniezno w ostatniej chwili do udziału w mistrzostwach zaproszona została również drużyna dziewcząt Swarka, dla której rozgrywki te są znakomitą okazją do nauki.
W swoim pierwszym spotkaniu drużyna chłopców Swarka zmierzyła się z bardzo trudnym rywalem: Polonią Środa Wlkp. Oba zespoły przystąpiły do gry z dużym respektem dla siebie, koncentrując się głównie na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. W drugiej połowie z powodu indywidualnych błędów obrońców, Swarek stracił dwa gole. Po ich stracie zawodnicy ze Swarzędza ruszyli do frontalnego ataku, raz po raz zdobywając półkole strzałowe rywali. Czasu i szczęścia starczyło do strzelenia tylko 1 bramki i to rywale mogli się cieszyć ze zdobycia 3 punktów.
Dziewczęta w swoim pierwszym spotkaniu zmierzyły się z głównym faworytem mistrzostw, zespołem Startu Gniezno. Pierwsza połowa to nieoczekiwanie bardzo wyrównane spotkanie, w którym dziewczęta bardzo skutecznie rozbijały ataki rywali. Dopiero w końcówce straciły bramkę, przegrywają pierwszą połowę 0:1. W drugiej połowie Swarzędzanki opadły z sił i nie były w stanie przeciwstawić się coraz lepiej grającym rywalom. Przegrały 0:7, mimo niekorzystnego wyniku pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.
Kolejne spotkanie zespoły ze Swarzędza rozegrały między sobą. Wygrali chłopcy 3:1, zdobywając w ten sposób 3 punkty. Dziewczyny na razie bez punktów. Kolejny turniej i kolejne spotkania odbędą się w 18.02.2017 w Środzie Wielkopolskiej.