29 maja 2020

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Zimowe Grand Prix Wielkopolski

Dwa medale zdobyły drużyny Swarka w rozgrywkach o Zimowe Grand Prix. Chłopcy wywalczyli medale srebrne, natomiast dziewczyny brązowe.

10.03.2019 w Stęszewie odbył się turniej finałowy Zimowego Grand Prix Wielkopolski Dzieci. W wyniku eliminacji zakwalifikowało się do niego 8 najlepszych zespołów, wśród nich drużyny chłopców i dziewcząt UKS Swarek Swarzędz. Swarkowe dziewczyny były jedyną żeńską drużyną, która wywalczyła sobie prawo gry w tych zawodach.

W ćwierćfinałach dziewczyny po bardzo wyrównanym spotkaniu pokonały Gospodarzy, KS Lipno Stęszew 1:0, chłopcy natomiast wysoko KS Stellę Gniezno 6:0.

Półfinał, to zacięty pojedynek „swarkobójczy”, a w nim chłopcy nie bez trudu wygrali z dziewczętami 3:1. Mecz rozstrzygnął się dopiero w końcowych minutach, w których chłopcy strzelili 2 gole.

Mecz o miejsce trzecie dziewczyny rozegrały bardzo mądrze. Wypunktowały groźną drużynę LKS Rogowo 2:0. Chłopcy natomiast zmierzyli się ze swoim największym lokalnym przeciwnikiem – KS Wartą Poznań. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2. O wszystkim zdecydowały rzuty karne, w których skuteczniejsi okazali się warciarze. Wygrali 2:1.