UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Wygraliśmy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików !!!

SWAREK WYGRAŁ MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW !!!

09.09.2017 w Skierniewicach odbył się turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików. Do rozgrywek w wyniku eliminacji zakwalifikowały się 4 najlepsze zespoły strefy północnej, obejmującej swoim zasięgiem województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i łódzkie. Do walki stanęły drużyny: Polonia Skierniewice, Warta Poznań, Polonia Środa Wielkopolska i UKS Swarek Swarzędz.

Swarzędzki zespół w pierwszym spotkaniu zmierzył się z Gospodarzami Polonią Skierniewice. Pomimo optycznej przewagi, jaką uzyskali zawodnicy Swarka mecz był bardzo nerwowy. Zaczęło się od gola dla Gospodarzy, zdobytego już w 2 min. meczu. Potem dominowali swarzędzanie, którzy strzelili 2 gole i na przerwę schodzili z prowadzeniem 2:1. Druga część meczu zaczęła się od wyrównania, po tym jak hokeiści ze Skierniewic skutecznie wykorzystali rzut karny. Dalsza część meczu to twarda i nieustępliwa walka, którą szczęśliwie wygrali zawodnicy Swarka. Na 2 min. przed końcem strzelili upragnioną bramkę, wygrywając mecz 3:2.

W drugim meczu Swarek zmierzył się z aktualnym Mistrzem Wielkopolski Polonią Środa Wlkp., która w pierwszym spotkaniu rozbiła Wartę Poznań aż 5:1. Wszystko zaczęło się fantastycznie, bo w ciągu pierwszych 6 minut swarzędzanie strzelili aż 3 gole. Doskonale spisywał się bramkarz Swarka Maksymilian Pawlak, który wybronił aż 3 rzuty karne, dzięki czemu na przerwę swarzędzanie schodzili z 3-bramkową przewagą. Druga połowa zaczęła się fatalnie. W ciągu 3 minut średzcy hokeiści zdobyli 3 gole i wyrównali. Dalsza część spotkania dostarczyła wielu emocji, obie drużyny wypracowały szereg dogodnych sytuacji. Na 2 minuty do końca meczu szczęście uśmiechnęło się do swarzędzan, którzy strzelili upragnionego gola i wygrali 4:3.

Przed ostatnim meczem było wiadomo, że remis zapewni drużynie ze Swarzędza tytuł mistrzowski. Swarek od początku spotkania kontrolował sytuację. W 2 min. strzelił bramkę i grając bardzo dobrze utrzymał korzystny wynik aż do 22 min. Wtedy skuteczną kontrę wyprowadzili „warciarze” doprowadzając do remisu. Przez ostatnie 8 minut oba zespoły walczyły bardzo twardo. Skończyło się remisem 1:1, który dał Swarkowi historyczny sukces.

Warto zaznaczyć, że według Ogólnopolskiego Systemu Rozgrywek w kategorii młodzik Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są zawodami o najwyższej randze.