8 lipca 2020

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

 

Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny młodziczek i młodzików Swarka podczas 16 edycji turnieju „Summer Cup”, rozgrywanego w Poczdamie. Chłopcy wygrali turniej, a dziewczęta zajęły miejsce 4!

W dniach 25-26.05.2019 w Poczdamie rozegrany został turniej „Summer Cup”, w którym oprócz Swarka udział wzięły hokejowe drużyny z całych Niemiec. Była okazja porównać umiejętności młodych swarzędzkich graczy (rocznik 2007) na tle renomowanych niemieckich drużyn. Sprawdzian niespodziewanie wypadł bardzo dobrze.

Drużyna chłopców w swojej kategorii wiekowej wygrała turniej. Dwukrotnie pokonała UHC Hamburg (1:0 i 2:0), dwukrotnie Potsdamer Sport Union (2:0 i 1:0) oraz dwukrotnie zremisowała z THC Horn Hamm (1:1 i 0:0).

Dziewczyny z kolei wygrały z THC Horn Hamm 2:1, UHC Hamburg 1:0, Braunschweiger THC 2:0, Bremer HC 4:0. Zremisowały z drugą drużyną Potsdamer Sport Union 1:1 oraz HTHC Hamburg 1:1. Poniosły dwie porażki: z Potsdamer Sport Union 0:3 oraz ze zwycięzcą turnieju DHC Hannover 0:1.

Nie wyniki jednak były najważniejsze. Był to bardzo cenny ze sportowego punktu widzenia wyjazd. Każdy mecz stał na wysokim poziomie. Drużyny dziecięce w Niemczech dużo wcześniej grają na pełnowymiarowych boiskach, stosują rozwiązania taktyczne bardzo rzadko spotykane na naszych krajowych boiskach. Tempo meczów jest znacznie wyższe i właściwie wszystkie drużyny biorące udział w zawodach są na porównywalnym poziomie. W turnieju brały udział drużyny grające w  niemieckiej seniorskiej ekstraklasie, a np. UHC Hamburg ma za sobą wiele sukcesów na arenie międzynarodowej, m.in. w europejskiej Lidze Mistrzów.

To wszystko sprawia, że występ małych swarków, należy uznać za duży sukces. Grają tak dobrze, jak ich rówieśnicy na zachodzie. Oby tak dalej!