26 kwietnia 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

ZŁOTY SWAREK

UKS Swarek zdobył dwa złote medale podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Toruniu i uzyskał tytuły Mistrza Polski w kategorii juniorek i juniorów młodszych.

Nasi hokeiści okazali się bezkonkurencyjni podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozegrana została w Toruniu w dniach 18-20.09.2020. Pokazali styl gry oraz skuteczność, która wzbudziła podziw w całym środowisku hokeja na trawie w Polsce.

Dziewczęta przekonująco pokonały wszystkie rywalki: KS Pomorzanin Toruń 6:0, KS Start Brzeziny 3:1 oraz KKS Kolejarz Gliwice 4:0. Najciekawszy i najbardziej zacięty okazał się mecz z zespołem z Brzezin. Po pierwszej połowie meczu pomimo znakomitej gry obu zespołów utrzymał się wynik bezbramkowy. Dopiero minutę po wznowieniu gry Maria Drozda strzeliła pierwszego gola. Rywalki odpowiedziały już po trzech minutach skutecznie wykorzystując rzut karny podyktowany za nieprzepisowe zagranie swarzędzanek. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Swarka w minucie 25, kiedy to Julia Szynka skutecznie wykorzystała krótki róg. W 38 minucie bramkę strzeliła Julia Rymer i wtedy stało się jasne, że nic nie odbierze zwycięstwa zawodniczkom Oriany Bratkowskiej.

Koronę królowej strzelców otrzymała środkowa napadu Maria Drozda, która w rozgrywkach strzeliła 4 gole. Kolejne miejsca w klasyfikacji strzelców z trzema trafieniami zajęły boczne napastniczki Swarka: Marlena Mostowska i Julia Rymer. Cała drużyna zasługuje na ogromne brawa, bo wszystkie formacje funkcjonowały znakomicie. Skuteczna gra zespołu w defensywie, kombinacyjna gra w rozegraniu oraz bardzo dynamiczni napastnicy. To wszystko sprawiło, że Swarek w tych zawodach nie miał sobie równych.

Drużyna juniorów młodszych zawody rozpoczęła bardzo nerwowo. W pierwszym spotkaniu pomimo ogromnej optycznej przewagi nie potrafiła strzelić bramki defensywnie ustawionej drużynie Warty Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i od tego momentu oczywistym stało się, że aby zdobyć tytuł konieczne będzie wygranie wszystkich spotkań. Pełna mobilizacja w sztabie Swarka przyniosła wysokie wygrane: z Pomorzaninem Toruń 7:0, z HKS Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie 7:0, oraz z KKS Kolejarz Gliwice 13:0. W ostatnim spotkaniu podopieczni Krzysztofa Witczaka zmierzyli się, z LKS Gąsawa, wielokrotnym zdobywcą tytułów mistrzowskich w kategoriach młodzieżowych. Rywalom wystarczał remis (wcześniej wygrali wszystkie mecze), swarzędzanie musieli mecz wygrać. Licznie zgromadzeni na trybunach kibice Swarka krótko byli trzymani w niepewności. Bowiem już w trzeciej minucie bramkę strzelił Mikołaj Wojciechowski, a w minucie szóstej Filip Adrian. Prowadzenie 2:0 utrzymało się do końca meczu, który wg fachowców rozegrany został na bardzo wysokim poziomie i tempie, którego nie powstydziłyby się drużyny seniorskie.

Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Jakub Mikołajczak, rozgrywający drużyny Swarka. Na uwagę zasługuje fakt, że na listę strzelców zapisali się prawie wszyscy zawodnicy swarzędzkiej drużyny, co tylko potwierdza jak wszechstronna jest ta drużyna i jak wiele różnych wariantów ofensywnych zaprezentowali swarzędzanie podczas trzydniowych zmagań.

Skład zespołu dziewcząt: Wiktoria Noculak, Zuzanna Szymkiewicz, Julia Szynka, Karolina Rozkres, Jagoda Arciszewska, Anastazja Nowak, Marta Czujewicz, Dagmara Czerniak, Paulina Antoniewicz, Zuzanna Schmidt, Julia Rymer, Maria Drozda, Marlena Mostowska, Olga Wojciechowska, Magdalena Stadnik. Trener: Oriana Bratkowska. Kierownik: Robert Rymer.

Skład zespołu chłopców: Maksymilian Pawlak, Filip Adrian, Michał Mrugalski, Jan Solnica, Emil Witczak, Jakub Mikołajczak, Mikołaj Wojciechowski, Jan Sosnowski, Maciej Rymer, Emil Bucher, Michał Hołówko, Michał Prętki, Antoni Zawadka, Paweł Lewandowski. Trenerzy: Krzysztof Witczak, Mateusz Mazany. Kierownik: Maciej Bucher.