Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych turniej drugi

SWAREK MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI

 

To już pewne! Juniorki młodsze Swarka zdobyły medal Halowych Mistrzostw Polski w sezonie 2018/2019! Na informację o tym, jakiego koloru musimy poczekać do 23.02.2019, kiedy rozegrane zostaną ostatnie mecze.

10.02.2019 w Poznaniu w hali POSiR odbył się turniej Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Gospodarz, zespół Swarka, przystępował do turnieju z pozycji lidera i nie zawiódł. W meczu dnia swarzędzanki zmierzyły się z niezwykle silną drużyną KS Hokej Start Brzeziny, w składzie której gra kilka młodzieżowych reprezentantek kraju, m.in. Oliwia Kucharska – uczestniczka zeszłorocznych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Swarki, niesione dopingiem licznej publiczności, zagrały bez najmniejszego respektu dla utytułowanych rywalek i pokonały je 3:0. Świetnie zagrała cała drużyna! O zwycięstwie podopiecznych Oriany Bratkowskiej zdecydowały dyscyplina taktyczna w defensywie oraz bardzo szybka i kreatywna gra w ataku.

Do zwycięstwa nad Brzezinami swarzędzanki dołożyły jeszcze kolejne ze słabszymi rywalkami: Pomorzaninem Toruń oraz Bursztynem Lewin Kłodzki.

Warto odnotować, że w klasyfikacji na króla strzelców Mistrzostw Polski prowadzi zdecydowanie swarzędzanka Marta Czujewicz, która ma na swoim koncie już 18 bramek!

Ostateczne rozstrzygnięcia będą miały miejsce w Gąsawie 23.02.2019, gdzie o tytuł Mistrza Polski Swarek rywalizować będzie z obrońcą tytuły LKS Gąsawą. Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się remisem 2:2. Do walki o medale włączą się jeszcze Hokej Start Brzeziny i Orient Łozina.

Dodaj komentarz