UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów

FINAŁ NIE DLA JUNIORÓW SWARKA

Juniorzy Swarka nie powtórzą wyniku z zeszłego roku i nie zagrają w meczu finałowym Halowych Mistrzostw Polski. W meczu półfinałowym przegraliśmy z AZS Politechniką Poznańską 5:8.

W niedzielę 13.02.2022 w Poznaniu odbył się mecz półfinałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorów. Zmierzyli się „dobrzy znajomi”, zespoły UKS Swarek oraz AZS Politechniki Poznańskiej. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla nas, na półmetku spotkania prowadziliśmy 3:1. W trzeciej kwarcie sytuacja się odwróciła i to rywale zaczęli grać lepiej. Strzelili nam 4 kolejne bramki i wyszli na prowadzenie 4:3. Potem nasi juniorzy odpowiedzieli 2 bramkami i gdy wydawało się, że wszystko będzie dobrze nastąpiło istne „trzęsienie ziemi”. Fatalne błędy w defensywie sprawiły, że akademicy w 2 minuty strzelili nam 3 kolejne bramki. Przy wyniku 5:7 nasz trener wycofał bramkarza, a nasi juniorzy wypracowali kilka znakomitych okazji do strzelenia gola. Niestety wszystkie strzały były minimalnie niecelne. Na domiar złego w ostatniej sekundzie rywale strzelili gola nr 8 i mogli świętować awans do finału.

Pozostał nam finał pocieszenia i walka o medal brązowy. Rywalem będzie albo Warta Poznań albo AZS AWF Poznań.