Srebrne medale zdobyła drużyna chłopców Swarka w Grand Prix Wielkopolski Dzieci. W klasyfikacji generalnej wyprzedziła ich drużyna UKS SP26 Poznań.

15.09.2019 w Stęszewie odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w sezonie 2018/2019. Zawody rozgrywano w kategoriach dzieci (rocznik 2008) oraz skrzatów (2010). Swarek w obu kategoriach wystawił po dwie drużyny: chłopców i dziewcząt.

W kategorii starszej chłopcy pomyślnie przebrnęli eliminacje i zagrali w meczu finałowym, w którym ulegli liderowi rozgrywek, drużynie UKS SP26 Poznań 1:2. I tak też „ułożyła” się kolejność w klasyfikacji generalnej: zwyciężyli zawodnicy UKS SP26, swarzędzanie zajęli miejsce drugie. Rywalizujące przeciwko chłopakom dziewczęta Swarka zajęły w klasyfikacji generalnej miejsce VII, które na pewno pozostawia niedosyt.

W kategorii skrzatów chłopcy Swarka zajęli miejsce czwarte, natomiast dziewczęta były szóste. Oba zespoły w tym roku składały się z początkujących zawodników, dla których były to pierwsze w karierze rozgrywki.

Brawa dla zawodników i ich dzielnych Rodziców! Pracujemy dalej, bo chcemy być lepsi!

Kolegom ze Stęszewa dziękujemy za organizację turnieju.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego