29 maja 2020

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Dziewczyny SWARKA „RZĄDZĄ”

Wspaniały sukces osiągnęły kadetki Swarka, które zdobyły srebrne medale w Zimowym Grand Prix Wielkopolski w hokeju na trawie. W Rogowie postawiły się najsilniejszym w regionie drużynom chłopców.

18.03.2018 w Rogowie odbył się turniej finałowy Zimowego Grand Prix Wielkopolski w hokeju na trawie. Do grupy finałowej awansowały cztery najlepsze zespoły z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Wśród finalistów znalazła się drużyna UKS Swarek Swarzędz, jedyna drużyna dziewcząt w stawce chłopców.

Pierwszy mecz swarzędzanki rozegrały z murowanym faworytem mistrzostw – zespołem UKS SP26 Poznań (szkółka hokejowa Warty Poznań). Mecz rozpoczął się od zdecydowanych ataków warciarzy, którzy zamknęli dziewczęta w swoim półkolu strzałowym. Znakomicie spisywał się bramkarz Swarka, Paweł Lewandowski, który kilkukrotnie ratował zespół z opresji. I gdy wydawało się, że dziewczyny mogą nie dać rady, zdarzyło się coś niespodziewanego. Napastniczka Julia Rymer wykorzystała znakomite podanie Jagody Arciszewskiej i umieściła piłkę w siatce. To wytrąciło z równowagi pewnych siebie „warciarzy”, w poczynaniach których wkradła się duża nerwowość. Od tego momentu mecz zrobił się bardzo wyrównany. Po przerwie poznaniacy co prawda strzelili dwa gole, lecz twarde dziewczyny Swarka odpowiedziały jednym trafieniem Julii Rymer. Mecz zakończył się remisem 2:2.

W drugim spotkaniu swarzędzanki zmierzyły się z Lipnem Stęszew, drugim faworytem imprezy. Kolejny twardy bój, w którym dziewczyny wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności. Najpierw prowadziły 1:0 po strzale Oliwii Tujdowskiej, potem trzy gole strzelili zawodnicy ze Stęszewa. Przy stanie 1:3 trener Swarka postawił wszystko na „jedną kartę” i wycofał bramkarza. Dzięki temu dziewczyny osiągnęły przewagę w polu i zdołały strzelić dwie bramki, obie po strzałach niezawodnej tego dnia Oliwii Tujdowskiej.

Ostatnie spotkanie Swarki rozegrały z LKS Rogowo. Niesieni dopingiem kibiców Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Bramkę strzelili po dużym błędzie swarzędzkiej obrony. Swarzędzanki wytrzymały jednak presję i z każdą minutą grały coraz lepiej. Strzeliły trzy gole, dwa Oliwia Tujdowska, a jedną Julia Rymer.

Dwa remisy i wygrana dały dziewczynom 5 punktów i drugie miejsce. Pierwsze zajął zespół UKS SP26 Poznań, a trzecie KS Lipno Stęszew.

W Zimowym Grand Prix udział wzięli również chłopcy Swarka, którzy zostali sklasyfikowani na miejscu 9. Swoją szansę na dobre miejsce stracili w pierwszym turnieju eliminacyjnym, w którym ulegli medalistom: UKS SP26 Poznań oraz Lipnu Stęszew. Wszystkie pozostałe mecze chłopcy wygrali.

 

Skład drużyny dziewcząt:

Paweł Lewandowski (bramkarz), Jagoda Arciszewska, Amelia Kujawa, Dominika Bucher, Natalia Bucher, Julia Rymer, Oliwia Tujdowska, Anna Solnica

 

 

Klasyfikacja końcowa Zimowego Grand Prix:

Miejsce Drużyna
1 UKS SP26 Poznań
2 UKS Swarek Swarzędz – dziewczyny
3 KS Lipno Stęszew
4 LKS Rogowo
5 AZS Politechnika Poznańska
6 MKS Środa Wielkopolska
7 UKS Tarpany Gąsawa
8 KS Warta Poznań
9 UKS Swarek Swarzędz – chłopcy
10 UKS Gladiatorzy Gościeszyn
11 WKS Grunwald Poznań
12 UKS Pobiedziska Letnisko
13 AZS Politechnika Poznańska – dziewczyny
14 SP85 Poznań
15 KS Stella Gniezno
16 MKS Środa Wielkopolska 2