25 kwietnia 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Awans SWARKA do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły juniorki młodsze Swarka Swarzędz, które pokonały AZS Politechnikę Poznańską 4:1 i praktycznie zapewniły sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

15.04.2018 w Poznaniu drużyna juniorek młodszych UKS Swarek Swarzędz podejmowała wicelidera wielkopolskich eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – drużynę AZS Politechniki Poznańskiej.

Mecz nie zaczął się po myśli drużyny ze Swarzędza. Już w 5 minucie akademiczki wykorzystały złe ustawienie defensywy Swarka i objęły prowadzenie. Przez długi czas oba zespoły zaciekle walczyły, choć z każdą minutą przewaga swarzędzanek stawała się coraz większa. W 19 minucie Marta Czujewicz wykorzystała krótki rzut rożny, wyrównując stan meczu na 1:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga połowa to zupełna dominacja Swarka, który z łatwością stwarzał groźne sytuacje pod bramką rywalek. Przez długie minuty swarzędzanki bombardowały bramkę rywalek, a piłka kilkukrotnie minimalnie mijała bramkę rywalek. Znakomicie spisywała się też bramkarka Politechniki, która wybroniła mnóstwo strzałów. W 52 minucie wreszcie swarzędzankom udało się trafić po raz drugi, bramkę zdobyła Veronika Markiewicz. Trzeciego gola w 58 minucie strzeliła Maria Drozda, a czwartego w 61 min. Karolina Rozkres.

Wygrana oznacza, że na 3 spotkania przed końcem eliminacji Swarek ma 9 punktów przewagi nad Politechniką. Historyczny awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której zagra 5 najlepszych drużyn w Polsce jest już praktycznie zapewniony. Kolejny mecz odbędzie się 21.04.2018 z AZS AWF Poznań.