27 kwietnia 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 Mistrzem Europy

Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 zdobyła tytuł Mistrza Europy w hokeju na trawie. W składzie mistrzowskiego zespołu wystąpiła nasza Marta.

W dniach 3-6 lipca 2019 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyły się Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w hokeju na trawie 5s w kategorii do lat 16. Mistrzostwa wyjątkowe, bo po raz pierwszy w podstawowym składzie Reprezentacji Polski wystąpiła nasza Marta Czujewicz. Marta zdobyła zaufanie trenera kadry Bogusława Kozłowskiego, po serii zgrupowań przygotowawczych oraz w meczach kontrolnych rozgrywanych w Krakowie i Wiedniu.

Polki Mistrzostwa Europy rozegrały fenomenalnie. Wygrały wszystkie mecze. Najpierw pokonały wszystkie drużyny w eliminacjach grupowych. Zwyciężyły Rosję 3:1, Szwajcarię 4:3, Chorwację 4:2, Turcję 3:1 oraz Walię 6:2. Marta na tym etapie rozgrywek strzeliła 3 gole.

W półfinale Polki zmierzyły się z Austrią, z którą podczas sparingów w Wiedniu toczyły bardzo ciężkie i wyrównane boje, zakończone remisami. W Wałczu pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym i nic nie wskazywało na to, że któraś z drużyn osiągnie dużą przewagę. Przełom nastąpił w 14 minucie, gdy Marta po indywidualnej akcji wpakowała piłkę do siatki. To złamało rywalki, które w krótkim czasie straciły jeszcze 3 gole. To był prawdziwy nokaut, którego nikt się nie spodziewał.

Mecz finałowy przebiegał pod dyktando Polek, które „wypunktowały” Szwajcarki, strzelając im w każdej tercji jednego gola. Szwajcarki odpowiedziały w końcówce meczu tylko jedną bramką.