29 maja 2020

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

03.02.2019 w Rogowie odbył się pierwszy turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Drużyna Swarka Swarzędz wygrała w nim dwa spotkania i jedno przegrała. Zdobyte sześć punktów daje dobrą pozycję wyjściową w walce o awans do turnieju finałowego.

W pierwszym meczu Swarek zmierzył się z drużyną LKS Rogowo, która broni tytułu Wicemistrza Polski sprzed roku. W pierwszej połowie żadnej z ekip nie udało się zdobyć przewagi, pomimo bardzo szybkiej i zaciętej gry z obu stron. Druga połowa to koncertowa gra swarzędzan, którzy zdołali aż pięciokrotnie pokonać bramkarza rywali. Rogowianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i pierwsze historyczne zwycięstwo Swarka nad Rogowem stało się faktem!

W drugim spotkaniu Swarek uległ AZS Politechnice Poznańskiej, chyba najmocniejszej drużynie tegorocznych rozgrywek w stosunku 1:7. Rywale od początku do końca spotkania dyktowali warunki na boisko. Ambicja i waleczność swarzędzan tym razem nie wystarczyła.

Trzecie spotkanie to wygrana Swarka nad MKS Środą Wlkp. Od pierwszej do ostatniej minuty swarzędzanie mieli przewagę, co udokumentowali zwycięstwem 4:0