2 maja 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

2016.09.11 SWAREK z BRĄZOWYM MEDALEM w Międzywojewódzkich MM !!!!!

Drużyna młodziczek UKS Swarek Swarzędz zdobyła brązowy medal podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek, które odbyły się 11.09.2016 w Poznaniu. Jest to największy sukces swarzędzkich hokeistek w historii Klubu.
W turnieju finałowym wystąpiły najlepsze zespoły z województw Wielkopolskiego (AZS Politechnika Poznańska, AZS AWF Poznań oraz UKS Swarek Swarzędz), Kujawsko – Pomorskiego (LKS Gąsawa) oraz Łódzkiego (Hokej Start Brzeziny). Swarzędzanki, jako debiutantki na imprezie tej rangi, nie były zaliczane do faworytek. Są jedyną drużyną w tej stawce, która nie posiada drużyny seniorskiej, większych tradycji oraz własnego obiektu. A mimo to od kilku miesięcy nie przestaje zadziwiać.
W turnieju dziewczyny ze Swarka przegrały z Brzezinami 0:3, wygrały z AZS Politechniką Poznańską 1:0, przegrały z LKS Gąsawa 0:1 i zremisowały z AZS AWF 0:0. Korzystne dla Swarzędzanek rozstrzygnięcia innych meczów sprawiły, że zdobyte 4 punkty wystarczyły do zdobycia brązowego medalu. Zawody wygrał zespół Hokej Start Brzeziny, druga była Gąsawa, a trzeci Swarek. To oznacza również, że niespodziewanie Swarek zajął najwyższe miejsce wśród wielkopolskich drużyn.
UKS Swarek wystąpił w składzie: Wiktoria Noculak, Julia Szynka, Julia Bittner, Dagmara Czerniak, Marta Czujewicz, Matylda Zalewska, Oliwia Zalewska, Monika Palacz, Julia Rymer, Karolina Rozkres, Dobrochna Cichy, Julia Kotkowiak.