4 maja 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

2016.02.20 V Miejsce podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek

W sobotę 20.02.2016 w Poznaniu odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek (rocznik 2002 i młodsi). W wyniku kwalifikacji do turnieju awansowały zespoły AZS AWF Poznań, AZS Politechnika Poznańska, Stella Gniezno, SP85 Politechnika Poznańska oraz UKS Swarek Swarzędz.

W pierwszym meczu Swarzędzanki zmierzyły się z późniejszym zwycięzcą mistrzostw – drużyną AZS Politechnika Poznańska. Zawodniczki rywalek były średnio o 3 lata starsze od Swarzędzanek, ale na boisku górowały nad naszym zespołem tylko wzrostem. Od początku Swarek rozpoczął mecz bardzo agresywnie, szybko obejmując prowadzenie. Dzięki dużej dyscyplinie taktycznej utrzymywał jednobramkową przewagę do 10 minuty. W ostatnich 2 minutach meczu przewagę osiągnęły jednak rywalki, które lepiej wytrzymały spotkanie fizycznie. Strzeliły 2 gole i pokonały nasz zespół 2:1.

Drugi mecz miał bardzo podobny scenariusz. Swarek zmierzył się z najlepszym zespołem eliminacji, drużyną AZS AWF Poznań i ponownie jako pierwszy strzelił bramkę. Do 9 minuty prowadził 1:0, nie pozwalając rywalkom na wyrównanie. Mecz rozstrzygnął się w ostatnich 3 minutach, podczas których liderka zespołu Swarka, Marta Czujewicz, odniosła kontuzję, Swarek nie wykorzystał karnej zagrywki, a rywalki strzeliły 2 gole.

Po dwóch meczach sytuacja w zespole była bardzo trudna. Kontuzja kapitana drużyny, ogromne zmęczenie zawodniczek oraz trudna sytuacja psychiczna miały decydujący wpływ na przebieg wydarzeń. Dziewczyny walczyły dzielnie i pomimo ogromnego serca włożonego w grę przegrały dwa kolejne mecze – ze Stellą Gniezno 0:2 oraz SP85 Politechnika Poznańska 1:3.

Ostatecznie Swarek zajął w Mistrzostwach Wielkopolski 5. miejsce. Przed Mistrzostwami, biorąc pod uwagę młody wiek swarzędzkiego zespołu, wszyscy pewnie wzięliby ten wynik „w ciemno”. Widząc jednak jak dzielnie dziewczyny walczyły pozostaje niewielki żal, że nie udało im się zdobyć upragnionego medalu. Podczas dekoracji Zespół Swarka otrzymał gromkie brawa od zgromadzonej publiczności oraz słowa uznania z ust Prezes Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie – p. Ewy Wybieralskiej.

Ostateczna klasyfikacja: 1. AZS Politechnika Poznańska, 2. Stella Gniezno, 3. AZS AWF Poznań, 4. SP85 Politechnika Poznańska, 5. UKS Swarek Swarzędz

Zespół Swarka wystąpił w składzie: Wiktoria Noculak, Marta Czujewicz, Julia Rymer, Veronika Markiewicz, Karolina Rozkres, Matylda Zalewska, Oliwia Zalewska, Amelia Preiss, Dagmara Czerniak.