19 kwietnia 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

❗️SWAREK WICEMISTRZ POLSKI JUNIOREK 2019/2020❗️

Ogromny sukces naszej młodej drużyny stał się faktem. Wywalczyliśmy srebrne medale Halowych Mistrzostw Polski juniorek (kategoria do lat 18)!!!

W sobotę 23 lutego w Poznaniu odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski w hokeju na trawie.

Zakwalifikowały się do niego 4 najlepsze w sezonie zasadniczym zespoły, w tym z numerem 4 debiutująca w rozgrywkach  Swarek. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się ze zdecydowanym zwycięzcą eliminacji, zespołem Orient Łozina. Drużyna z Dolnego Śląska wygrała do tego momentu wszystkie mecze, większość z nich bardzo zdecydowanie. W meczu półfinałowym trenerka Swarka Oriana Bratkowska zdecydowała się zastosować bardzo defensywny wariant gry, koncentrując swój zespół na zabezpieczeniu własnej bramki oraz wybijaniu rywalek z rytmu, uniemożliwiając tym samym wykorzystanie ich największych atutów. Im dłużej mecz trwał, tym bardziej nerwowo grały zawodniczki Orientu i tym pewniej w defensywie prezentowały się swarkowe dziewczyny. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, więc o awansie decydowały karne zagrywki, które lepiej wykonały nasze dziewczyny. Wielka niespodzianka stała się faktem "hokejowy Dawid pokonał Goliata". Drugim finalistą został zespół LKS Gąsawa, który również w wyniku karnych zagrywek pokonał swojego lokalnego rywala zespół UKS Tarpany 2:1 . Finał pomiędzy doświadczonym zespołem LKS Gąsawa i debiutującym Swarkiem zaczął się dla naszej drużyny pozytywnie. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 0:0 , druga 1:1 . Niestety w trzeciej kwarcie rywalki wykorzystały chwilę słabości naszej drużyny i zdobyły dwie bramki. Wynik 1:3 utrzymał się do końca meczu, co oznaczało że gąsowianki zdobyły złoto, a Swarek srebro. Brązowe medale zdobył Orient Łozina który pewnie wygrał z Tarpanami 2:0.