27 kwietnia 2024

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2018

W dniach 03-08 lipca 2018 w Siemianowicach Śląskich odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w hokeju na trawie. Do turnieju w wyniku eliminacji zakwalifikowało się 5 najlepszych dziewczęcych drużyn w Polsce. W śród nich  nasza drużyna juniorek młodszych, zwycięzca wielkopolskich eliminacji. Był to dla nas bardzo duży sukces. Nasze zawodniczki są średnio 2 lata młodsze od kategorii wiekowej.

W swoim pierwszym meczu dziewczyny zaprezentowały się znakomicie. Zremisowały z KKS Kolejarz Gliwice 1:1, jednym z faworytów imprezy.Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana, oba zespoły stwarzały wiele sytuacji podbramkowych. Gdy w 28 minucie nasza zawodniczka Marta Czujewicz strzeliła bramkę zapachniało sensacją. Dzięki mądrej grze w defensywie dziewczyny utrzymały prowadzenie  aż do 66 minuty. Dopiero 4 minuty przed końcem meczu gliwiczanki wyrównały.

Drugi mecz dziewczyny rozegrały z drużyną UKS Orient II Łozina. Bardzo wyrównane spotkanie skończyło się skromną wygraną drużyny z Dolnego Śląska 1:0

Trzeci mecz to bój z kolejnym faworytem mistrzostw, zespołem LKS Gąsawa. Gąsawa zaatakowała w 3 minucie i udało się im zdobyć bramkę. Nasze dziewczyny skutecznie się broniły aż do 42 minuty kiedy to po raz drugi przeciwniczkom udało się zdobyć drugiego i ostatniego gola tego spotkania.

W ostatnim spotkaniu nasze dziewczyny uległy zespołowi KS Hokej Strat Brzeziny 1:5. Mistrzem Polski został zespół z Brzezin który dzięki lepszemu bilansowi bramek wyprzedził LKS Gąsawa. W tym meczy również dla naszej drużyny bramkę strzeliła Marta Czujewicz.

Pojechaliśmy tam po raz pierwszy, zdobyliśmy nowe doświadczenia, świetnie się bawiliśmy. Choć nie zajęliśmy miejsca na podium to i tak było suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper.

Poniżej rozpiska meczy wraz z wynikami i kilka zdjęć z naszych meczy …

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Śląskie 2018

04.07.2018r (Środa)

10:00  LKS Gąsawa – UKS Orient II Łozina 3:1(2:1) Bramki: Orient- Dejneka Natalia 17′(A), Gąsawa-Sobkowska Patrycja 5′(R),Strzemkowska Alicja 33′(A),Zacharzewska Weronika 48′(A)
12:00 KKS Kolejarz Gliwice – KS Hokej Start Brzeziny 1:1 (0:1) Bramki: Kolejarz- Oleś Natalia 66′(A), Start- Bober Angelika 26′(R)

05.07.2018r (Czwatrek)

1 mecz: KKS Kolejarz Gliwice – UKS Swarek Swarzędz 1:1  Duża niespodzianka, w którą skrycie wszyscy wierzyliśmy. Mecz toczony w morderczym upale. Dziewczyny dały z siebie wszystko za co ogromne słowa uznania.
Warto odnotować, że pierwszą historyczną bramkę dla Swarka w OOM juniorek młodszych zdobyła Marta Czujewicz.

10:00 KS Hokej start Brzeziny – UKS Orient II Łozina 2:0(2:0) Bramki: Start- Grzelak Julita 17′(A),Pabiniak Magdalena 35′ (R)
12:00 KKS Kolejarz Gliwice – UKS SP 5 Swarek Swarzędz 1:1 (0:1) Bramki: Kolejarz- Brzezińska Wiktoria 66′(A), Swarek- Czujewicz Marta 28′(A)

06.07.2018r. (Piątek)

Niestety nie udało nam się dzisiaj wywalczyć korzystnego rezultatu i zapunktować. Walczyłyśmy do końca, ale rywalki okazały się mocniejsze.
Walczymy dalej.

10:00 UKS SP 5 Swarek Swarzędz – UKS Orient II Łozina 0:1 (0:1) Bramki: Łozina- Łuczańska Weronika 35’A
12:00 LKS Gasawa – KS Hokej Start Brzeziny 1:1 (0:0)  Bramki: Gąsawa- Wendland Kaja 44’A, Start- Kucharska Oliwia 64’R

07.07.2018r. (Sobota)

Przegrywamy z LKS Gasawa 0:2. Bardzo madra gra z naszej strony, pełne zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty.  Dla nas mecz walki. Nasza drużyna ustawiona defensywnie, próbowała z całych sił rozbijać groźne ataki rywalek. Być może brakuje nam jeszcze umiejętności, by wygrywać takie mecze. Ale nikt nie odmówi nam serca do walki! Po raz kolejny pokazałyśmy, że gramy do końca i niezależnie od klasy rywala, walczymy z całych sił.

10:00 LKS Gąsawa – UKS SP 5 Swarek Swarzędz 2:0 (1:0) Bramki: Gąsawa – Strzemkowska Alicja 3’A,Kranz Aleksandra 42’A
12:00 UKS Orient II Łozina – KKS Kolejarz Gliwice 2:5 (0:2)  Bramki: Orient – Dejneka Natalia 46’R, Szymczak Wiktoria 59’A, Kolejarz- Brzezińska Wiktoria(14’R,33’A,39’A), Dzidowska Zuzanna(53’A,70’A)

08.07.2018r. (Niedziela)

Zmierzyłyśmy się z Brzezinami, które jak się potem okazało zdobyły tytuł Mistrza Polski. Do meczu przystępowałyśmy mocno osłabione z powodu kontuzji. Po poprzednich spotkaniach byłyśmy mocno zmęczone i poobijane.
Ale walczyłyśmy z całych sił. Starałyśmy się grać rozważnie w defensywie, koncentrując się przede wszystkim na obronie. Gdy na 10 minut przed końcem meczu i stanie 0:2 Marta strzeliła bramkę chyba za bardzo uwierzyłyśmy, że możemy coś więcej ugrać. Rozluźniłyśmy szyki obronne i w ostatnich 5 min. straciłyśmy 3 gole.
Ale każdy kto widział ten mecz na żywo potwierdzi, że grałyśmy z wielkim sercem i determinacją.

09:00 UKS SP 5 Swarek Swarzędz – KS Hokej Start Brzeziny 1:5 (0:2) Bramki: Swarek- Czujewicz Marta 59’A, Start- Pabiniak Magdalena(4’R,64’R,70’R),Kucharska Oliwia 15’A, Rubacha Zuzanna 65’A
11:00 KKS Kolejarz Gliwice – LKS Gasawa 1:1 (0:0) Bramki: Kolejarz – Kozera Magdalena 45’R, Gąsawa – Strzemkowska Alicja – 59’A
18:30 Ceremonia zakończenia i wręczenie nagród