11 sierpnia 2020

UKS SP5 SWAREK SWARZĘDZ

KLUB HOKEJA NA TRAWIE

❗️BOISKO W SWARZĘDZU OTWARTE❗️

BOISKO HOKEJOWE OTWARTE

W sobotę 07.09.2019 miała miejsce uroczystość otwarcia nowego boiska hokejowego, zbudowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Swarzędzu. W ramach uroczystości rozegrany został turniej finałowy Grand Prix Polski Dzieci, podczas którego rywalizowały najlepsze dziecięce drużyny z całej Polski.

Od soboty do niedzieli na nowym boisku hokejowym odbył się turniej Grand Prix Polski Dzieci w hokeju na trawie. Po raz pierwszy do Swarzędza przyjechały najlepsze krajowe zespoły dziecięce, aby w kategoriach dziewcząt i chłopców walczyć o nieformalny tytuł najlepszej drużyny w Polsce.

W czasie turnieju odbyła się uroczystość otwarcia boiska. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Marian Szkudlarek, Mistrz Olimpijski z Sydney Szymon Ziółkowski, Prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Jacek Sobolewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Jolanta Nowacka oraz przedstawiciel drużyny skrzatów Swarka Franek Drozda. Wokół boiska organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji. Były dmuchańce, pokazowe treningi, zabawy plastyczne oraz catering. Dopisała publiczność, która licznie wypełniła obiekt podczas meczów finałowych.

Od strony sportowej turniej przebiegł bardzo pozytywnie dla Gospodarzy, którzy potwierdzili że należą do krajowej czołówki. Dziewczęta wygrały turniej, grając najbardziej ze wszystkich ofensywnie i widowiskowo. Wyprzedziły „topowe” zespoły, takie jak LKS Gąsawa, Hokej Start Brzeziny oraz Orient II Łozina.

Chłopcy z kolei po bardzo ciężkich eliminacjach wywalczyli awans do finału, w którym ulegli najlepszej tego dnia Warcie Poznań. Powtórzyli zatem wynik sprzed roku i zdobyli srebrne medale.

Wyniki meczów Swarka:

Dziewczyny: z Orlętami Sosnowiec 5:1, z Hokej Start Brzeziny 1:1, z LKS Gąsawa 7:1, z Pomorzaninem Toruń 2:0 i mecz finałowy z Orient II Łozina 4:1

Chłopcy: z Orlętami Sosnowiec 3:2, z KS Cieszyn 1:1, z Pomorzaninem Toruń 2:0, z Lipnem Stęszew 0:0, półfinał z LKS Rogowo 4:1 i finał z KS Warta Poznań 0:2.

 

Informacja dodatkowa

Boisko hokejowe wybudowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 jest profesjonalnym obiektem treningowym, posiadającym certyfikowaną przez FIH (Światowa Federacja Hokeja na Trawie) nawierzchnię. Boisko wyposażone jest w profesjonalne oświetlenie pozwalające trenować po zmroku oraz trybuny umożliwiające w sposób komfortowy śledzić wydarzenia na boisku. Obiekt zrobił ogromne wrażenie na wszystkich gościach, którzy w ten weekend odwiedzili Swarzędz.